Meble z betonu, to najnowszy trend w nowoczesnej architekturze. Dotychczas dużym ograniczeniem była wysoka cena i duży ciężar elementów z betonu. Na szczęście, mamy dzisiaj do dyspozycji beton cienkowarstwowy, którego waga nie przekracza 1,5 kg/m2. Jest to idealne rozwiązanie dla wymagających klientów, którzy chcą mieć u siebie niepowtarzalny, wysokiej jakości mebel na lata i chce tchnąć wyjątkowy styl do swojego wnętrza..

Jak to robimy?

Cienkowarstwowy beton dekoracyjny znany jako mikrocement, beton cire, microtopping, czy mikrobeton, jest dzisiaj coraz częściej stosowany, jako wykończenie elementów mebli. Mikrocement jest nanoszony w ilości od 2 do 3 warstw bezpośrednio na pokrywaną powierzchnie o grubości 1,8mm- 2,2mm. Następnie powierzchnia jest szlifowana, polerowana oraz powlekana wysoce odpornymi mechanicznie i chemicznie lakierami.

Różne uziarnienie i skład mikrocementu umożliwiają nam wykonanie betonowych okładzin o zróżnicowanym stopniu gładkości, o różnych strukturach i teksturach, w wielu kolorach oraz wersjach metalicznych (złoto, patyna, rdzawa stal).

Twoje meble mogą zyskać nowoczesny wygląd

Mikrocement wyróżnia się bardzo dobrą adhezją (przyczepnością) co oznacza, że można nakładać go na różne powierzchnie, tworząc różne wzory i niepowtarzalne tekstury. Mogą to być zarówno blaty robocze, bary, stoły, krzesła, panele ścienne jak i wiele, wiele innych. Każda powierzchnia wykończona mikrocementem zawsze będzie niewiarygodnie mocna, ekologiczna, trwała i wodoodporna.

Wszystkie meble i inne produkty końcowe wykonane w systemie mikrocementu, można poddać łatwiej renowacji po każdym okresie użytkowania. Jest to materiał eksploatacyjnie niezniszczalny pod tym względem. Możemy za każdym razem nadać mu nowy, wyrazisty charakter.

szeroki wybór kolorów do mebli betonowych

 

meble z betonu w dowolnej teksturze

Bez ograniczeń kolorystycznych oraz strukturalnych, możemy wykonać lekkie, stabilne i ekologiczne:

  1. Blaty kuchenne, umywalki betonowe,
  2. Wanny, płyty meblowe, meblościanki,
  3. Ławki, krzesła, taborety
  4. Elementy dekoracyjne, ściany, schody,

Beton meblarski, czyli beton architektoniczny, ma zatem bardzo dużo zastosowań.

Cena mikrocementu dla mebli i elementów dekoracyjnych zależy od:
  • stanu mebli lub elementu (nowy/używany)
  • wyboru koloru i faktury
  • wyboru designu
  • rozmiarów

Każda wycena odbywa się indywidualnie, ze szczegółową konsultacją z Klientem.

Kim jesteśmy?

BR7 to grupa pasjonatów designu i rzemiosła, a zarazem doświadczonych i kompetentnych specjalistów w swoich dziedzinach. Projektujemy i tworzymy niezwykłe przedmioty i meble z betonu, drewna, stali i żywic. To nasza pasja i praca. Żyjemy tym każdego dnia.

BR7 to manufaktura. Dzięki temu uczestniczymy w każdym etapie projektu, od początku do końca, aż po wieloletnią obsługę posprzedażową. Wykorzystujemy nasze technologiczne know how w produkcji i współpracy z ludźmi. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w pracy z surowcem. Doskonale wiemy, jakie są możliwości i ograniczenia betonu. Projektujemy świadomie i w pełnym porozumieniu z odbiorcą naszego produktu. Produkujemy dla Was.

Nasze podejście - lokalnie, z szacunkiem do surowca, ekologicznie

Dbamy o naszych Dostawców, Klientów, Partnerów i przede wszystkim Pracowników- najwyższy efekt i jakość idą w parze z zadowoleniem wszystkich po drodze.

Proces produkcji na każdym etapie jest nadzorowany przez głównego designera, a zarazem twórcy BR7, Daniela Przewoźnego.

Mechaniczna obróbka betonu w połączeniu ze stolarstwem i ślusarstwem to dla nas codzienność, od lat, już w drugim pokoleniu. Rośnie trzecie pokolenie. Stoi za nami wiedza i praktyka, które zdobyliśmy na przestrzeni lat, zajmując się żywicami, betonem i wszystkimi pokrewnymi materiałami współgrającymi w projektowaniu mebli do salonu, jadalni, a także posadzek czy ścian. Czujemy misję, aby żyć razem ze swoimi Partnerami, Klientami oraz Dostawcami w harmonii i dostarczać masę doświadczeń w budowaniu nowych projektów.

Dlatego, nie ma u nas projektów, których nie da się zrealizować.

Zapraszamy do kontaktu

Daj się wciągnąć w fascynujący świat mikrocementu oraz nieograniczonych możliwości!

Parapet 1.jpg

 

Paraet 2.jpg